FEI Кодекс поведінки по відношенню до коня

29 грудня 2014

Кодекс поведінки по відношенню до коня

Міжнародна федерація кінного спорту (FEI) сподівається, що всі причетні до міжнародного кінного спорту будуть твердо дотримуватися Кодексу поведінки FEI, а також признавати та приймати той факт, що благополуччя коня завжди має бути першочерговим й ніколи не повинно залежати від спортивних або комерційних інтересів. Зокрема, слід дотримуватися наступного:

1. Загальне благополуччя:

a) Якісний кінний менеджмент

Утримання та годівля повинні відповідати кращим практикам Кінного менеджменту. Чисте та високоякісне сіно, корм та вода повинні бути доступними завжди.

b) Тренувальні методи

Коні повинні проходити тренінг, який відповідає їх фізичним можливостям та рівню зрілості згідно до відповідної дисципліни. До них ніколи не повинні ззстосовуватися жорстокі методи, або такі, що можуть налякати коня.

c) Ковка та амуніція

Догляд за копитами та ковка повинні бути на високому рівні. Амуніція повинна відповідати коневі, аби запобігти ризику болі або пошкодження.

d) Транспорт

Під час транспортування коні повинні бути повністю захищені від пошкоджень та інших ризиків для здоров’я. Транспортні засоби повинні бути безпечними, добре вентильованими та утримуватися згідно найвищих стандартів, регулярно дезінфікуватися та керуватися кваліфікованими водіями. Компетентні коноводи повинні супроводжувати коней.

e) Транзит

Усі поїздки повинні бути ретельно сплановані, коням повинен регулярно надаватися відпочинок з доступом до їжі та води.

2. Здатність брати участь у змаганні:

a) Фізичний стан та компетентність

До участі у змаганні повинні допускатися лише коні у відповідному фізичному стані та атлети належної кваліфікації. Коням повинен надаватися період відпочинку між тренуваннями та змаганнями, а також додаткові періоди відпочинку після транспортування.

b) Стан здоров’я

Жоден кінь, який здається неготовим до змагань, не може брати участь або продовжувати брати участь у змаганнях, у випадку будь-яких сумнівів повинна братися до уваги порада ветеринара.

c) Допінг та використання медичних препаратів

Будь-яка дія або спроба використання допінгу або неправомірне використання медичних препаратів становить загрозу благополуччю коня і не повинно допускатися. Після ветеринарного лікування коню повинен бути наданий відповідний час для повного відновлення перш ніж він братиме участь у змаганні.

d) Хірургічні втручання

Будь-які хірургічні процедури, які можуть вплинути на благополуччя спортивного коня або на безпеку інших коней та/або атлетів не повинні дозволятися.

e) Жеребні або кобили, що нещодавно ожеребилися

Кобили не повинні брати участі у змаганнях після четвертого місяця вагітності або з підсосним лошам.

f) Неправильне використання засобів управління

Зловживання натуральними або штучними (хлисти, шпори і т. ін.) засобів управління конем не повинно допускатися.

3. Змагання не повинні шкодити благополуччю коня:

a) Зони змагань

Коні повинні тренуватися та змагатися на відповідних та безпечних грунтах. Усі перешкоди та умови змагань повинні створюватися з урахуванням безпеки коня.

b) Ґрунти

Усі ґрунти, по яких коні ходять, тренуються або виступають повинні створюватися та утримуватися таким чином, аби зменшити фактори, які можуть призвести до пошкоджень.

c) Екстремальні погодні умови

Змагання не повинні проходити в екстремальних погодних умовах, які б могли піддати загрозі благополуччя або безпеку коня. Заздалегідь повинні бути передбачені умови для зігрівання та амуніція для коней після змагань.

d) Розміщенні у стайнях під час змагань

Стайні повинні бути безпечними, гігієнічними, зручними, добре вентильованими та мати розмір, що відповідає типу та характеру коня. Зони для миття та вода повинні завжди бути доступними.

4. Гуманне лікування коней:

a) Ветеринарне лікування

Ветеринарні фахівці повинні завжди бути наявними на змаганнях. У випадку травмування або виснаження коня під час змагань атлет повинен припинити виступ та звернутися по ветеринарну допомогу.

b) Відправка в клініку

Якщо це необхідно, кінь може бути забраний швидкою та відвезений до найближчого профільного лікувального центру для надання подальшої допомоги та лікування. Пораненим коням повинно бути надане підтримуюче лікування перед транспортуванням.

c) Пошкодження на змаганнях

Випадки пошкоджень на змаганнях повинні відстежуватися. Стан ґрунту, частота змагань та будь-які інші фактори ризику повинні ретельно досліджуватися, аби вказати шляхи зменшення кількості ушкоджень.

d) Евтаназія

Якщо ушкодження, отримані конем, надто важкі, то з гуманних міркувань ветеринари повинні вдатися до евтаназії якнайшвидше з одною метою зменшити страждання тварини.

e) Пенсія

Коні повинні відповідним чином та гуманними способами лікуватися після завершення ними спортивної кар’єри.

5. Освіта:

FEI спонукає усіх, хто має відношення до кінного спорту, отримувати найвищий можливий рівень освіти у ґалузі догляду та менеджменту спортивних коней.

Цей Кодекс поведінки по відношенню до коня може час від часу змінюватися, і точки зору усіх вітаються. Окрему увагу буде приділено новим дослідженням, і FEI підтримує нові дослідження у ґалузі благополуччя коней.

 

Спонсори та партнери