«Кубок Балатону» з дистанційних кінних пробігів.

13 вересня 2013

13-14 вересня 2013 року пройшли змагання з дистанційних кінних пробігів «Кубок Балатону » на дистанції CENCH 20; CEN 20; CEN 20 б/о; CEN 40; CEN 40 б/о; CEN 60.

Не дивлячись на важкі погодні умови, було заявлено 19 учасників на дистанції CEN 60км: Никон Дмитро на Фебе і Толпиго Юлія на Мануэли, на дистанцію CEN 40км: Цизин Андрій на Сільвер-Найт і Белько Анатолій на Тамерлані, на дистанцію CENСН 20км- Орхименко Маргарита на Гейші і Савченко Єва на Когорті, і наймасовіша дистанція CEN 20км зібрала 13 пар (кінь і вершник).

Можливо, якщо б погода була краща, то й учасників було б куди більше. Але тим не менше навіть багатоденні дощі, які призвели частину дистанції у жахливий стан, і безперервний дощ під час змагань, не налякав учасників, і змагання таки пройшли.

Напередодні, під час брифінгу, головною суддівською колегією було вирішено знизити мінімальну швидкість проходження дистанції, так як частина маршруту проходила по польових дорогах була геть розмоклю і дуже слизькою. Всім учасникам було показано маршрут і на брифінгу всі були проінструктовані про стан грунту, і про можливі проблеми на маршруті пов' язані з ґрунтом. І тим не менше всі їхали практично на максимальній швидкості, і майже всі успішно фінішували.

Старт першого учасника на дистанцію CEN60км — Никона Дмитра на Фебе відбувся в 10:00, слідом за ним в 10:02 стартували Толпиго Юлія на Мануэли (CEN60км) і Цизин Андрій на Сільвер-Найт (CEN40км), далі Белько Анатолій на Тамерлані (CEN40км). Учасники на CEN20км почали стартувати у 10:30, поодинці і невеликими групами які сформувалися на брифінгу.

На дистанції:

• CEN 60км перше місце посіла Толпиго Юлія на Мануэли, друге Никон Дмитро на Фебе;
  • CEN 40км перше місце зайняв Цизин Андрій на Сільвер-Найт, друге Белько Анатолій на Тамерлані;
  • CENСН 20км перше місце посіла Савченко Єва Когорти, друге Орхименко Маргарита на Гейші;
  • CEN 20км перше місце посіла Зотолева Наталія на Рамблері, друге Бандура Наталія на Вікінг, третє Малько Віталій на Гоні.

За кульгавості було знято дві пари: Шувчук Сергій на Алиярі і Матюхін Євген на Маброке, також за перевищення швидкості проходження дистанції на останній фазі був знятий Ковальчук Олександр на Ахіллесі.

В цілому змагання пройшли дуже успішно. Особливо, якщо враховувати той факт що КСК Балатон тільки будується, це абсолютно нова і перспективна база. А «Кубок Балатону», з дистанційних кінних пробігів це суттєва заявка в кінному світі про свої наміри клубу розвивати кінний спорт в Україні, а зокрема Київської області.

Хочеться подякувати організаторам: Торгонского Ігоря Михайловича, Гольденберга Романа Феліксовича і Торгонского Сергія Михайловича, за чудову організацію змагань, не дивлячись на погодні умови. Хочеться побажати продовжувати в тому ж дусі, не опускати рук. І на наступний рік внести в календар ФКСУ «Кубок Балатону» як серію турнірів з ДКП, і отримати статус не тільки відкритих клубних змагань але і Всеукраїнських, на які будуть збиратися спортсмени не тільки Києва та області, але й з усієї України.

Автор: Геймур Ілларіона.