Українська збірна з виїздки на Чемпіонаті Європи 2015 в Аахені

19 серпня 2015

Чемпіонат Європи з виїздки 2015 року розпочався у німецькому місті Аахен 11 серпня.

Україна була представлена командою з чотирьох вершників. До складу команди увійшли — Аліса Кованько та Віан Сталлоне, Максим Ковшов та Флірт, Світлана Кісельова та Париж і Інна Логутенкова та Дон Грегоріус.

Змаганням передував дуже відповідальний момент — ветеринарна виводка коней, за результатами якої учасники мали отримати допуск до стартів. Наша команда пройшла цю процедуру успішно.

72 учасники змагань були розподілені на дві групи. Перша група почала змагання за програмою «Великого Призу» у особисто-командній першості 12 серпня. Від України виступали Аліса Кованько та Віан Сталлоне і Максим Ковшов та Флірт.

Аліса Кованько вперше брала участь у змаганнях такого високого рангу, та не зважаючи ні на що доволі впевнено розпочала свій тест. Лише прикра травма, яку отримав Віан Сталлоне під час їзди, не дозволила Алісі завершити свій виступ.

Наступним від нашої команди на старт вийшов Максим Ковшов та Флірт. Максим продемонстрував дуже гарну дисципліну їзди, особливо виразним було виконання пасажу, піафе та переходів. Можна відзначити, що порівняно з минулорічним виступом на Всесвітніх кінних Іграх ця пара показала кращий результат, що зараз склав 65,9000 % (58 місце).

Світлана Кісельова та Париж і Інна Логутенкова та Дон Грегоріус вступили у боротьбу 13 серпня. Від їхнього результату залежало, яке командне місце посяде збірна України.

Світлана Кісельова та Париж посіли 62-е місце та набрали 64,614%. Судді оцінили цю пару не одностайно — від 60,800% до 68,300%.

Інна Логутенкова та Дон Грегоріус завершували виступ української команди. Їзда була доволі яскравою та нажаль не дуже впевнене виконання першого піафе не дозволило Інні показати більш високий результат. У підсумку пара посіла 42-е місце та отримала 68,657%.

За програмою «Великого Призу» команда України посіла 16 місце.

До наступного дня змагань наші вершники не потрапили, адже тільки 30 кращих пар продовжують змагатись за програмою «Великого призу спеціального». Після чого 15 найуспішніших вершників та коней розіграють титул Чемпіона Європи 2015 року у програмі «Фрістайл рівня Великого призу».

Чемпіонами Європи у командному заліку стали спортсмени Нідерландів, срібними призерами — команда Великої Британії, а бронзовими — команда Німеччини.