Чемпіонат України з виїздки 2015р. серед дорослих

10 вересня 2015

Останній вікенд літа визначив кращих виїздкових вершників України серед дорослих на Чемпіонаті України, що пройшов у жашківському комплексі «Парад Алюр».

На старт Малих Їзд вийшли одинадцять вершників, які представляли міста Дніпропетровськ, Київ, Суми і Харків, а також Миколаївську та Черкаську області.

Лідерство одразу ж захопив спортсмен з Києва Борис Ковшов на десятирічному Златогорі, який у Малому Призі отримав 64,711% і більше ніж на 1 відсоток випередив найближчого суперника Сергія Черних на дев’ятирічному Ліберо ПКЗ з Петриківського кінного заводу Черкаської області (63, 553%). На третьому місці була наймолодша учасниця турніру дев' ятнадцятирічна Валерія Храбан на сімнадцятирічному Ріелторі з Миколаївського «Колоса» з оцінкою у 62,342%.

Четвертою на восьмирічному Інспекторі з оцінкою 61,184% завершила виступ у Малому Призі Олександра Римар на з Харківського кінного заводу і вона ж була шостою на семирічному Единбурзі набравши 60,079%. На п’ятому місці з 60,711% була вершниця з Дніпропетровська Анастасія Кравченко на п’ятнадцятирічному Паул Хені.

У Середньому Призі 1 Борис Ковшов на Златогорі знову був першим з величезним відривом від найближчого суперника майже у 2,5 відсотка — судді оцінили його виступ у 68,5%! На другому місці з оцінкою 66,026% завершила виступ Валерія Храбан на Ріелторі — менше ніж на один відсоток вона випередила Сергія Черних на Ліберо ПКЗ, чий виступ був оцінений у 65,342%. Четверте місце посіла Анастасія Кравченко на Паул Хені (63,105%), п’ятою була Олександра Римар на Інспекторі (60,184%). Решті учасників не вдалося перейти шістдесятивідсотковий бар’єр, аби здобути допуск до КЮРу Середнього Призу 1.

В КЮРі Середнього Призу І Олександра Римар з оцінкою 61,950% посіла п’яте місце, Анастасія Кравченко отримала 63,650% і була четвертою. Виступ Валерії Храбан в КЮРі судді оцінили у 65,750%, що забезпечило їй 3 місце. Майже на три відсотки вище отримав оцінку Борис Ковшов: 68,525 йому поставили судді, але Сергій Черних отримав 68,850% і посів 1 місце.

Звання Чемпіона України виборювали п’ятеро спортсменів у Великих Їздах. Лише п’ять вершників вийшли на старт у цій категорії. Миколаївська спортсменка Оксана Яшкова на дванадцятирічному Фархані отримала 53,658% у Середньому Призі ІІ, у Великому Призі її виступ було оцінено у 50,760%. Також не вдалося набрати більше 60 % вершниці з Київської області Ользі Підлепнюк: її виступ на Фрагменті-03 у Середньому Призі ІІ отримав у суддів 57,895%, а у Великому Призі — 53,620%.

Наталія Гуцу з Донецька виступала на восьмирічному коні Лінфорді. Судді оцінили її виступ у 62,158% у Середньому ІІ і у 61,800% у Велкому Призі. Але оцінка за виступ у КЮРі ледве перевищила 56%, і пара посіла третє місце.

Вершина п’єдесталу пошани підкорилася учасникам цьогорічного Чемпіонату Європи. На другому місці у Чемпіонаті України завершив виступ Максим Ковшов зі своїм постійним партнером восьмирічним Фліртом. 66,526% у Середньому ІІ, 66,780% у Великому Призі і 69,050% у КЮРі забезпечили їм срібло Чемпіонату.

Беззаперечним лідером від старту і до кінця була Світлана Кисельова. Її партнер, вісімнадцятирічний Париж, заслужив у суддів оцінку 68,105% у Середньому Призі ІІ, 69,260% у Великому Призі і 73,125% в КЮРі Великого Призу. За підсумком трьох днів пара посіла перше місце і виборола титул «Чемпіона України»!