Чемпіонат України з триборства 2016

11 липня 2016

Другий вікенд липня визначав переможців та призерів Чемпіонату України з триборства у п’яти категоріях: юнаки, юніори, CCN1*, CNC1* та CCN2*.

З чотирьох претендентів на першість серед юнаків до конкуру дісталися лише двоє. Черкасчанку Анжеліку Погребну та Експресію було знято на кросі за падіння вершниці, а Зеро, коня сумчанина Артема Фоменко, було знято ветеринарами після кросу. Друге місце за підсумком трьох днів посів Максим Токарев на Хореографії, представник міста Суми, тренери Маргаріта Ткаченко та Оксана Щегло. Абсолютною чемпіонкою у цій віковій категорії стала Анна Товстохатько на Апрелі з Черкаської області, тренери Андрій та Ірина Пономарьови.

Троє юніорів виборювали титул Чемпіона 2016. Після манежної їзди та кросу сумнівів щодо переможця не було: перше місце у обох видах програми посів сумчанин Едуард Гармаш на Арабіці, другим був одесит Данііл Мартіросян на Квінтеро Бі, третім — сумчанин Маким Токарев на Отпорі. Але конкур вніс свої корективи: 28 штрафних очок посунули Едуарда Гармаша на друге місце, третім так і залишився Максим Токарев, а Чемпіоном України 2016 став Данііл Мартіросян.

До CCN1* заявились представники лише двох клубів: львів’яни Володимир та Юрій Дуля і черкасчанин Михайло Карп. Як і в юніорських змаганнях, саме конкур визначив порядок вершників у турнірній таблиці. Якщо після їзди та кросу перші три місця посідали львів’яни, то в результаті конкуру Чемпіоном України став Михайло Карп на Лотті PKZ, друге і третє місця посів Юрій Дуля на Іберії та Дайміо відповідно, четверте місце у Михайла на Сагуарі PKZ, а Володимир Дуля на Хамері п’ятий.

З п’яти пар, заявлених до CNC1*, до конкуру дісталися лише четверо — один кінь був знятий після кросу. Четрверте місце посіла львів’янка Катерина Іванчук на Рурі, третє місце у одеситки Наталії Калеєвої на Гранді, друге місце посів львів’янин Максим Думич на Альханті, а переможцем став Михайло Карп на Ікс Бой.

Титул Чемпіона України серед дорослих виборювали учасники CCN2* — багаторазовий чемпіон України Петро Плекан на Рекруті зі львівського «Буревісника», донеччанин Олександр Хомета на Шельфі, який зараз виступає за клуб «Магнат», Київської області, та одесит Дмитро Терещенко, який виступав на Богуславі та Касіодорі. На жаль, Дмитрові не пощастило на кросі — на обох конях його було знято. Крос виявився важким навіть для такого досвідченого вершника, як Петро Плекан: до 50,31 штрафа на їзді додалося 36,40 ш.о. на кросі, які разом з 8 ш.о на конкурі склали 94,71 у загальному підсумку. Олександру Хометі на кросі пощастило більше: 10 ш.о. за крос додалися до 62,5 за їзду, тож навіть 16 ш.о на конкурі не відібрали у нього перемогу — з підсумковими 88,5 ш.о. Чемпіоном України 2016 з триборства став Олександр Хомета.

Всеукраїнська федерація кінного спорту України вітає переможців Чемпіонат України з триборства!