Міжнародні змагання з Дистанційних кінних пробігів IATSKI

05 листопада 2018

В останні вихідні жовтня відбулася кульмінаційна подія в українських пробігах — міжнародні змагання рівня «три зірки». Спортсмени з України, Білорусі та Литви змагались за золото на трьох дистанціях: CEI1*80, CEI2*120 та вперше CEI3*160.

Сто шістдесят кілометрів без обмеження швидкості, вдумайтесь в цю цифру! Дистанція складалась з п’яти фаз: 2×40, 32 та 2×24 км. Вершники стартували о 5.00 ранку, ще затемна, освітлюючи ліхтариками свій шлях. Це — справжнє випробування, оскільки дистанційні пробіги проводяться на відкритому ґрунті, сповненому природніх небезпек, отже спортсмен має відповідально обирати швидкість руху. Траса була технічно складною, з похилими спусками, довгими «тягунами», дамбами через підступні болота та перетином автошляху, але, водночас, литовські вершниці прокоментували, що маршрут був дуже красивим і ознайомив їх з мальовничою українською природою та сільськими пейзажами. Нажаль, одна вершниця з Литви вирішила зняти свого коня після перших 40км, відчувши, що з ним не все гаразд. Це приклад для початківців,- справжнє партнерство, коли здоров’я тварини ставиться вище особистих амбіцій.

Найдовшу дистанцію CEI3*160 виграла Юлія Толпига зі швидкістю 14км/г на кобилі Вест-Бест, яка стала першою в історії української верхової породи, що підкорила рівень трьох зірок. Друге місце посіла юна Діана Павлік на Інгуші, а третє — Ксенія Титаренко на Арбалеті. Білоруська вершниця Анна Кружкова вдало фінішувала на дистанції CEI2*120. Кубок за перше місце на дистанції CEI1*80 переконливо виборола литовська пара Габріеле Матейкате та чистокровна арабська Бріте з середньою швидкістю 17,04 кмг. Друге місце — Леся Гордієнко та Пола.

Одночасно в Яцьках відбувся фінал кубку федерації кінного спорту Київщини. Вершники змагались за нагороди на дистанціях CEN12, CEN24, CEN48 та CEN80, водночас спостерігаючи як працюють міжнародні судді та ветеринари. Вітаємо переможців і призерів!