Україна на Всесвітніх кінних іграх в Кентуккі 2010. ПІДСУМКИ

16 жовтня 2010

За підсумками Всесвітніх кінних ігор національна збірна України з конкуру зайняла 16 місце з 27 команд. Найвищий результат наших конкуристів показав Бьорн Нагель, який в індивідуальному заліку завоював 20 місце.

Після того, як в 2006 році збірна України посіла 4 місце в конкурі на Всесвітніх кінних іграх, приємно шокувавши цим світове співтовариство, до нашої команди стали пред`являтися підвищені вимоги. Тому 16 місце в цьому році можна розцінювати, як досить слабкий результат. Проте одна з причин такого виступу лежить на поверхні: в Кентукі України делегувала тільки трьох спортсменів, в той час як для повної комплектації команди необхідно чотири вершники. У зв`язку з цим, наша збірна знала заздалегідь, що шанси повторити успіх 4-річної давності неможливо.

4 жовтня. День 1

Маршрут № 1. На швидкість. Висота перешкод 150 см

• 13/121 Кассіо Ріветті і Біллі бірр — 77,12 (0 штрафних очок)
  • 35/121 Бьорн Нагель та Ван де Зелм — 81,58 (0)
  • 113/121 Катаріна Оффель і Ла Бомба — 106,87 (12)

Результат України — 23/27

Перший день змагань розпочався для України успіхами Кассіо Ріветті і Бьорна Нагеля, які завершили швидкісний маршрут з висотою перешкод 150 см без штрафних очок. Кассіо Ріветтом і Біллі бірр посіли 13 рядок серед 121 спортсмени, а пара Бьорн Нагель та Ван де Зелм закріпилися на 35 позиції. Катаріна Оффель на Ла Бомбі, яка в нашій збірній представляє команду донецького клубу «Донбас Еквіцентр», мала всі шанси закріпити успіх. Вершниця розуміла, що в такій ситуації необхідно ризикувати, інакше, переваги в швидкості отримати було складно. Спортсменка пішла ва-банк, і, на жаль, не впоралася з підступною подвійною системою: закидка і повал. У результаті Катаріна фінішувала з 12 штрафними очками, що означало для неї невтішне 113 місце.

5 жовтня. День 2

Маршрут № 2. Без урахування часу. Два Гіта. Гіт № 1. Висота перешкод 160 см

• 31/121 Бьорн Нагель та Ван де Зелм — 83,12 (4 штрафних очка)
  • 42/121 Кассіо Ріветті і Біллі бірр — 82,21 (8)
  • 78/121 Катаріна Оффель і Ла Бомба — 83,80 (0)

Результат України — 16/27

Маршрут № 2, де розігрувалися командні медалі, судився по «таблиці А» і проводився в два гіта. Зважаючи на велику кількість учасників, другий гіт змагання перенесли на наступний день Ігор. Висота була встановлена на позначці в 160 см. Забігаючи вперед необхідно сказати, що до кінця всього турніру, висота нижче зазначеної планки не опускалася.

У цьому конкурі спортсменам потрібно було проявити більше уважності та обережності. У таких умовах Катаріна Оффель максимально розкрила потенціал коня і в повній мірі реабілітувалася за результат першого дня. Пара завершила маршрут «з нулем». Щоправда, в загальному заліку Оффель піднялася тільки на 78 місце. Бьорн Нагель та Кассії Ріветті зробили один і два повали відповідно.

6 жовтня. День 3

Маршрут № 3. Без урахування часу. Два Гіта. Гіт № 2. Висота перешкод 160 см

• 8 / 121 Катаріна Оффель і Ла Бомба — 86,25 (1 штрафне очко)
  • 30/121 Бьорн Нагель та Ван де Зелм — 85,07 (5)
  • 82/121 Кассіо Ріветті і Біллі бірр — 85,34 (21)

Результат Україні — 16/27

Маршрут другого Гіта командних змагань відрізнявся від першого лише однією перешкодою (можна побачити на схемі). Вже на знайомій «трасі» Катаріна Оффель знову показала кращий результат збірної України. Вершниця не зробила жодного повала на маршруті, проте отримала штрафне очко за перевищення норми часу. Тим не менше, за підсумками двох днів командного турніру, Катаріна Оффель і Ла Бомба показала 8 результат з 121 вершника.

Незважаючи на те, що Бьорн Нагель завершив цей конкур з 5 штрафними очками, цього результату вистачило, щоб у загальному індивідуальному заліку Всесвітніх кінних ігор потрапити в 30 кращих. Нагель зайняв 30 місце і гарантував собі участь в медальній частині індивідуальних змагань. Кассіо Ріветті в цьому маршруті приніс 21 штрафне очко і завершив виступи в Кентуккі. На жаль, результату Катаріни Оффель теж не вистачило, щоб поборотися за індивідуальні медалі.

У командних змаганнях збірна Україна посіла 16 місце, а чемпіоном світу стала команда Німеччини. Після цього конкуру Катаріна Оффель на своїй сторінці в Facebook сказала, що вона дуже задоволена тим, що подолала два маршрути на Всесвітніх кінних іграх «без повалів», і щаслива від перемоги Німеччини.

8 жовтня. День 4

Маршрут № 4. Таблиця А. Два Гіта. Гіт № 1. Висота перешкод 160 см

Бьорн Нагель та Ван де Зелм — 74,91 (4)

Нагороди в індивідуальному заліку розігрувалися між 30 найсильнішими вершниками і проводилися в два гіта. У кожному з них, спортсменам були запропоновані різні маршрути. Представник Україна Бьорн Нагель першого гіт завершив, практично, ідеально — тільки один повал. Це дозволило спортсмену, у разі успіху, сподіватися на високу підсумкову позицію.

Маршрут № 5. Таблиця А. Два Гіта. Гіт № 2. Висота перешкод 160 см

20/30 Бьорн Нагель та Ван де Зелм — 65,80 (0)

Другий гіт для Нагеля став відмінним завершенням виступів на полях Кентуккі. Українська пара подолала маршрут по «таблиці А» без штрафних очок і з хороших часом. За підсумками Всесвітніх кінних ігор представник нашої країни Бьорн Нагель зайняв 20 місце в індивідуальному заліку, що, безумовно, можна розцінювати, як особистий великий успіх Нагеля.