About

Триборство є найбільш всеохоплюючою змагальною дисципліною, визнаною FEI, де чоловіки і жінки на рівних змагаються як в особистих так і в командних заліках.

Що таке кінне триборство?

Триборство вимагає від учасника змагань наявність досвіду в усіх кінних дисциплінах, а також чітких знань поведінки коня. Дана дисципліна охоплює всі аспекти верхової їзди: гармонійна взаємодія коня та вершника, яка характеризує кінне триборство; контакт з природою, витримка і великий досвід роботи необхідний для крос-кантрі; чіткість, спритність і техніка, яка напрацьовується у конкурі.
Як конкур і виїздка, триборство є однією з трьох дисциплін представлених на Олімпійських іграх. Сучасні змагання складаються з трьох різних випробувань: виїздки, кросу і конкуру. Вони проходять в різні етапи один за одним, протягом яких вершник виступає на одному і тому ж коні.

  1. Тест з виїздки. Після початку процедури ветеринарного контролю, проводиться тест з виїздки. Такий тест складається з серії показових обов'язкових рухів під час кроку, їзди риссю і галопом в прямокутній арені 60 м. завдовжки і 20 м. завширшки. Для того, щоб продемонструвати найкращі якості коня під час виконання рухів, необхідні навички і практика. Хороші показники в тесті з виїздки є передумовою для успішного виступу у змаганнях з триборства вцілому.
  2. Крос тести або тести з польових випробовувань. Протягом всього періоду змагань центральна увага зосереджується саме на польових випробуваннях пари, метою яких є демонстрація швидкості, стійкості, стрибкового потенціалу коня, і в той же час дає максимально проявити майстерність вершника. Перевищення часу допускається, однак у разі закидки нараховуються штрафні бали. Всі штрафні очки підраховуються і вносяться в остаточний протокол класифікації. Перше падіння коня та/або вершника є підставою для виключення пари зі змагань.
  3. Тести з конкуру. Тести з конкуру проводяться в останній день після третього ветеринарного огляду коня. Вершник може добровільно призупинити змагання якщо виявиться, що кінь непридатний для продовження змагання. Даний тест проводиться від зворотнього, тобто за мету береться доказ того, що коні зберегли свою рухливість, енергійність, а також слухняність для подолання перешкод у кількості від 10 до 13.

Переможцем вважається той, хто отримав найменшу загальну кількість штрафних очок. Командою переможцем вважається та, що отримала найменшу кількість штрафних очок після сумування остаточних оцінок трьох найкращих вершників в команді.

Основні змагання

  • Олімпійські Ігри
  • Всесвітні кінні ігри FEI
  • HSBC FEI Classics
  • HSBC FEI World Cup Eventing
  • Континентальні чемпіоанати