About

Пробіги отримали статус офіційних спортивних змагань в 1950 і, а вже в 1960-і роки були визнані Європейськими кінними асоціаціями. У 1982 ця дисципліна була офіційно визнана в FEI, і відтоді кількість пробігів поступово збільшилась з 4 до 18. У 1998 році в Об'єднаних Арабських Еміратах вібдувся Чемпіонат світу. Завдяки фінансової підтримці Національної федерації ОАЕ, 47 Національних федерацій з усіх кінців світу прийняли участь у змаганнях з пробігів, і дана подія стала каталізатором стрімкого зростання кількості учасників в подальших заходах .

Що таке Пробіги?

Кожен учасник перед початком змаганнь повинен отримати карту або план з позначеним маршрутом та усіма обов'язковими зупинками і перешкодами. Розмітка маршруту повинна бути виконана таким чином, щоб у вершника не виникало ніяких сумнівів щодо напрямку руху. Для розмітки можуть використовуватися прапорці, стрічки, покажчики, вапно, фарба і т.д. Учасник повинен завершити весь маршрут в тому напрямку, який зазначено на карті. Будь-яка помилка в проходженні маршруту повинна бути виправлена з того місця, де вона була здійснена, у іншому випадку, спортсмен може бути знятий з дистанції рішенням суддівської колегії.

Кінні пробіги - це змагання на час, оскільки контроль часу грає важливу роль. Організатори змагання повинні контролювати час старту кожного учасника і завершення ним кожної встановленої фази, все це повинно фіксуватися кваліфікованими фахівцями, які використовують синхронізовані хронометри. Кожен учасник повинен бути забезпечений карткою часу. Хронометрист на старті і фініші кожної встановленої фази зобов'язан реєструвати час кожного учасника і заносити його в персональну картку часу та картку учасника.

Невід’ємною частиною кінних пробігів є суровий ветеринарний контроль , оскільки пробіги − це не лише перевірка швидкості коня, а і його витривалості. Тут потрібна постійна підготовка і глибоке взаєморозуміння і взаємодовіра між вершником і конем. Навіть у тому випадку, якщо вершник вклався у відведений час, акцент робиться на хороший стан коня, а не на те, що він прийшов першим. Сучасні змагання складаються з декількох етапів. У кінці кожного етапу довжиною максимум 40 км, обов'язкова зупинка на ветеринарний огляд, так звані ветеринарні ворота (vetgate). Після кожного етапу на відновлення коні дається 30 хв., пульс не повинен перевищувати 60 - 64 удари на хвилину, крім цього перевіряється робота кишечника. Після того, як кінь пройшов ветеринарну інспекцію, додатково дається 30-50 хв. для відпочинку до старту на наступний етап.

Команда допомоги

На дистанції, під час змагання, учасник може використовувати допомогу представників своєї команди. Декілька разів під час змагання представники команди зустрічають вершника з водою щоб полити нею коня давши таким чином йому охолонути, та, звичайно, дати втамувати спрагу самому вершнику. Також вершник може попросити у своєї команди допомоги в підгонці спорядження, посадці в сідло тощо. Всі інші види допомоги є забороненими і тягнуть за собою виключення зі змагань

Основні змагання

  • Всесвітні кінні ігри FEI
  • Чемпіонат світу
  • Континентальні чемпіонати